Web sitesi SEO nedir? Web sitesi SEO, web sitelerinde aranan kelimeleri arama motorlarının sonuçlarına göre optimize etmek için yapılan çalışmaların tamamıdır. Bu çalışmalar arama motorlarında yükselmek için yapılan çalışma süreçlerinin tamamını kapsamaktadır.

Web sitesi SEO, web sitelerini arama motorlarına uygun hale getirip tamamen SEO yönergelerine ve kurallarına uygun olarak yapılan hizmetlerdir.

Web sitesi SEO, site içi SEO ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılmaktadır.

Web Sitesi SEO Nedir?

Web sitesi SEO nedir? Web sitesi SEO, web sitelerinde aranan kelimeleri arama motorlarının sonuçlarına göre optimize etmek için yapılan çalışmaların tamamıdır.

Site İçi SEO Nedir?

Site içi SEO, Web sitesinin içerik ve kod yapısında dikkat edilmesi gereken genel hususları kapsar.

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO, web sitesinin tanıtımını ve diğer siteler ile olan bağlantı ve etkileşimini kapsar.

SEO Nedir?

SEO, İngilizcede "Search Engine Optimization" Türkçede ise "Arama Motoru Optimizasyonu" olarak isimlendirilmektedir. SEO, Web sitelerin arama motorlarında aranan kelimelerde daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli çalışma ve geliştirmeler yapma sürecidir.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması yaklaşık 300 yönergeden oluşmaktadır. SEO çalışması uzun süreçlerden geçmektedir. Bu çalışmalar 3 ay ve 6 ay olarak rekabet koşullarına göre değişiklik göstermektedir.